Grasslovo zlato na ME na trenažéroch v Paríži

Trojčlenná výprava slovenských športovcov sa z víkendových majstrovstiev Európy v halovom veslovaní na trenažéroch v Paríži vrátila s dvoma medailami.

SITA, ru;lb | 09.02.2017 12:51:16

Rýchlostný kanoista Anton Grassl si na štadióne Charlety najlepšie počínal v kategórii Masters mužov od 30 do 39 rokov, v ktorej na dvojkilometrovej trati suverénne zvíťazil v konkurencii 46 súťažiacich s takmer 7-sekundovým náskokom pred dvojicou Francúzov. Pre dvojnásobného bronzového medailistu z majstrovstiev sveta je to už tretí titul z ME.

Anton Grassl

Súčasťou podujatia boli aj preteky Euro Open 2017, v rámci ktorých súťažili aj zrakovo hendikepovaní športovci. V jazde na veslárskom trenažéri sa darilo aj Milanovi Lackovičovi. Trojnásobný európsky šampión síce neobhájil lanské prvenstvo z maďarského Györu, keď na 1000 m trati skončil druhý o 1,1 s za Rusom Jevgenijom Borisovom, ale v porovnaní s vlaňajškom dosiahol o tri desatiny lepší čas. Vo francúzskej metropole zažil premiéru na ME Vladimír Hraško, ktorého v rovnakej kategórii klasifikovali spomedzi 31 pretekárov na 9. priečke.

Z výsledkov:

Muži - Masters 30 - 39 r. (2000 m): 1. Anton Grassl (SR) 6:07,3 min, 2. Frederic Loorius 6:14,2, 3. Adrien Houbert (obaja Fr.) 6:16,4

Zrakovo postihnutí:

Muži (1000 m): 1. Jevgenij Borisov (Rus.) 3:02,7, 2. Milan Lackovič (SR) 3:03,8, 3. Krzysztof Pikulski (Poľ.) 3:07,5, ... 9. Vladimír Hraško (SR) 3:19,0

Grasslovo zlato na ME na trenažéroch v Paríži“.